New Project (3)-min

5 گام مهم برای انتخاب ویولن

ویولن یکی از محبوب‌ترین سازهای کلاسیک در کل جهان است. بی‌شک شما هم با شنیدن صدای ویولن مجذوب این موسیقی زیبا و خوش صدا شده‌اید و در صدد یادگیری و استفاده از این ابزار موسیقی خوش صدا و به‌ظاهر ساده برآمده‌اید.

گام اول: انتخاب فروشگاه مناسب

اولین گام مهم در خرید ویولن باکیفیت انتخاب یک فروشگاه معتبر با محصولات باکیفیت است که تجربه راهنمایی شما برای خرید یک ویولن با کیفیت را داشته باشد.

گام دوم: قیمت ویولن

گام دوم در خرید ویولن این است که هنگام خرید فقط به مبلغی که قرار است بپردازید تمرکز نکنید و ارزان‌ترین ساز را انتخاب نکنید. اگر فقط به قیمتی که می‌خواهید بپردازید تمرکز کنید و از کیفیت غافل شوید معمولا منجر به انتخاب فروشگاه و سازی می‌شود که استفاده از آن برای شما دلچسب نخواهد بود و شما را از ادامه‌ی راه موسیقی دلسرد می‌کند.

 خرید یک ویولن عالی می‌تواند یک سرمایه گذاری طولانی‌مدت برای شما باشد. اگر هنگام خرید بدون توجه به مزایایی که در دراز مدت از این ابزار خواهید برد فقط به برچسب قیمت ویولن توجه کنید قطعا در خرید خود دچار بزرگترین اشتباه خواهید شد.

گام سوم: انتخاب سایز مناسب

گام سوم در خرید ویولن پیداکردن اندازه مناسب و سایز مورد نظر برای شماست.

پیداکردن یک ویولن در سایز مناسب خودتان می‌تواند در پیشرفت شما و نواختن و ایجاد صدای عالی از ساز گام موثری باشد. اندازه‌گیری باید بر اساس طول بازو و اندازه دست باشد. البته توجه داشته باشید که این مورد ممکن است از سازنده به سازنده متفاوت باشد.

به‌عنوان یک راهنمای کلی می‌توان گفت ویولن بزرگسالان با طول بازوی حداقل ۲۳ اینچ به یک ویولن با اندازه کامل نیاز دارند.

درحالی‌ که نوجوانان و بزرگسالان با دست‌های کوچک و بازوی کوچک‌تر از ۲۲ اینچ به ویولن به‌اندازه ۸/۷ نیاز خواهند داشت و همین‌طور برای افراد با طول بازوی ۲۱-۲۲ اینچ به ویولن به‌اندازه ۴/۳ نیاز دارند. همچنین اندازه‌های به‌تدریج کوچک‌تر برای کودکان وجود دارد. پس با دقت در این اندازه‌ها می‌توانید بهترین ویولن را از بین انواع ویولن انتخاب و خریداری کنید.

گام چهارم: انتخاب و خرید لوازم جانبی ویولن

لوازم جانبی برخلاف اسمشان می‌توانند از اصولی‌ترین ابرازها در طی این راه برای شما باشند؛ مثلا انتخاب آرشه و کمان ویولن می‌تواند در تولید کیفیت تن صدا بسیار مهم باشد. انتخاب آرشه ویولن خوب می‌تواند به ظرافت نواختن شما کمک کند.

آرشه ای با قسمت‌های محکم و انعطاف پذیر را انتخاب کنید، اما به‌طور خاص انتخاب چوب خوب خود تاثیر عمیقی بر انعطاف پذیری کمان خواهد داشت. پس حتما توجه داشته باشید که از فروشگاهی آرشه‌ی خود را تهیه کنید که کیفیت و مرغوبیت چوب و اجناس آنها تضمین شده است و می‌توانند در انتخاب بهتر به شما مشاوره دهند.

گام پنجم: انتخاب زیر چانه مناسب

در انتخاب زیر چانه‌ای مناسب باید به این موارد توجه داشته باشید که از جنس ضد حساسیت، برند عالی و از جنس آبنوس و یا روز بوت باشد. زیر چانه‌ای مرغوب می‌تواند به شما کمک کند تا ساعتها بدون هیچ سختی به نواختن و آموزش بپردازید.

همچنین در انتخاب گوشی توصیه می‌شود از آبنوس استفاده کنید و انتخاب خرک باکیفیت می‌تواند در ایجاد صدای بهتر به شما کمک کند.چند نکته کلیدی هنگام خرید ویولن.

دیدگاه ها بسته شده اند.